بوتاکس برای اسپاسم عضلات

آیا شما هم مبتلا به اسپاسم عضلات هستید؟ تا چه میزان با روش‌های درمان آن آشنایی دارید؟ 

امروزه یکی از عوارضی که بسیاری از مردم به آن دچار می‌شوند اسپاسم یا گرفتگی عضلانی می‌باشد. این عارضه ممکن است روش‌های درمانی متعددی داشته باشد؛ اما یکی از کار آمدترین و پرطرفدارترین آن‌ها بوتاکس برای اسپاسم و تزریقات مربوطه می‌باشد. اگر به دنبال آشنایی با این روش کار آمد هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بوتاکس برای اسپاسم
بوتاکس برای اسپاسم
beaubotax

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

علت ابتلا به گرفتگی عضلانی 

اسپاسم به شکلی از گرفتگی گفته می‌شود که در آن یکی از عضلات بدن بیش از حد معمول فعالیت داشته باشد و در نهایت اکسیژن رسانی با اختلال رو به رو خواهد شد و سپس سوخت و ساز آن بخش به مشکل بر خواهد خورد که همین سبب تولید الکل است. با تولید الکل در عضله هدف انقباض ایجاد می‌شود که اصطلاحاً به آن را اسپاسم می‌گویند.

گرفتگی ماهیچه‌ها در زمانی بروز می‌دهد که سیستم‌های عصبی فاقد حفظ تعادل در کنترل و یا به کل قطع شوند. این اتفاق معمولا در افراد دچار به ضربات مغزی، فلج مغزی کودکان، سکته مغزی، آسیب نخاعی و یا مبتلایان ام اس رخ می‌دهد.

شدت و ضعف این این گرفتگی با توجه به بیمار و بیماری مبتلا به آن متفاوت است. امکان دارد به طور درد جزئی یا یک اسپاسم شدت دار خود را نشان دهد و فعالیت‌های روزمره شخص از جمله قدم‌ برداشتن و صحبت کردن از حالت معمول خارج شود.

از جمله قسمت‌های بدن که گرفتار این انقباض می‌شوند می‌توان به مچ دستان، عضلات دو سر بازو، اطراف و بخش بالایی ران، انگشتان و کتف اشاره کرد.

بوتاکس اسپاسم عضلانی
بوتاکس اسپاسم عضلانی
بوتاکس برای درمان اسپاسم عضلانی
بوتاکس برای درمان اسپاسم عضلانی
بوتاکس
بوتاکس
بوتاکس عضلات
بوتاکس عضلات

شاید این سوال برای‌تان پیش بیاید که برخی از علائم آن شامل چه مواردی است؟

علائم شایع آن به شرح ذیل می‌باشند:

 

  • ظاهر غیرعادی بدن
  • سفتی و مشکل در حرکت عضلات
  • درد و خستگی ماهیچه‌ای
  • یبوست‌ مستمر و عفونت‌های ادراری

 فرد در اثر سکته مغزی بخشی از سلول‌های مغز را از دست می‌دهد و گروهی دیگر به قوت خود باقی می‌مانند. از این رو قسمت آسیب دیده تضعیف می‌شود و بخش دیگر عضله بیش از پیش قوی شده و سپس دچار اسپاسم خواهد شد. به کمک ژل بوتاکس سلول‌ها در یک سطح قرار خواهند گرفت و به کمک درمان‌های حرکتی به حالت اول بر خواهند گشت. بهترین زمان برای اعمال این مواد سه ماه پس از سکته مغزی است.

فواید تزریق بوتاکس برای اسپاسم چیست؟

  • استعمال ماده BTA یا اصطلاحاً بوتاکس موجب به آرامش رسیدن عضلات و ماندگاری آن تا چندین ماه می‌شود.
  • این عمل باعث مورد هدف قرار دادن چندین گروه از عضلات می‌شود و درد آن‌ها را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد.
  • استعمال این ماده و امثال آن به راحتی برای بدن قابل هضم است؛ زیرا تزریق به مقدار کم، طی جلسات متوالی و از طریق وارد شدن دارو به خون صورت می‌پذیرد.
بوتاکس برای درمان اسپاسم عضلانی
بوتاکس برای درمان اسپاسم عضلانی
بوتاکس برای اسپاسم
بوتاکس برای اسپاسم
اسپاسم عضلانی
اسپاسم عضلانی

سخن پایانی

توجه داشته باشید بایستی که یک هفته پیش از مراجعه به مراکز مربوطه از خوردن هرگونه مشروبات الکلی خودداری کنید. همچنین پس از تزریق دارو احتمالاً حالاتی چون ضعف، سردرد، حالت تهوع، کبودی در ناحیه تزریق و درد مفصل‌ها در شما ایجاد شود که از عوارضان محسوب می‌شود و درصورت شدت نگرفتن آن جای نگرانی ندارد. همچنین بوتاکس علاوره بر  دمان اسپاسم در موارد زیبایی نیز استفاده می شود که با عناوینی چون بوتاکس پیشانی، بوتاکس خط اخم و ... شناخته می شود.