بوتاکس خط اخم

انسان ها از روش های مختلفی برای کند کردن روند پیر شدن استفاده کرده اند و از مواد مختلفی برای از بین بردن چین و چروک بهره برده اند. یکی از سریع ترین روش ها برای از بین بردن چین و چروک پیشانی و جوان کردن چهره، بوتاکس است. در سال‌های اخیربوتاکس به محبوب ‌ترین روش از بین بردن چین و چروک و باز گردانی طراوت و شادابی به چهره تبدیل شده است. یکی از مهم ‌ترین بخش هایی که دچار چین و چروک می‌ شود، ناحیه پیشانی و خط اخم است. بوتاکس خط اخم و پیشانی به دلیل تاثیر زیاد آن در جوانی صورت، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

بوتاکس خط اخم
بوتاکس خط اخم
beaubotax

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

بوتاکس چیست؟

همان طور که اشاره شد، علت اصلی ایجاد چین و چروک صورت، عضلات آن است. بنابر این با کاهش عملکرد این عضلات می توان تا حد زیادی از بروز چین و چروک جلوگیری کرد. بوتاکس همان سم بوتالونیوم است که سبب فلج شدن و شل شدن عضلات می شود. این سم با مسدود کردن کانال های عصبی عضلات تا حد زیادی از حرکت آن ها جلوگیری می کند و عضلات را شل می کند. مثلا تزریق بوتاکس خط خنده  ناحیه مورد نظر را از کار انداخته و عملکرد اعصاب آن ناحیه، حرکت عضلات را متوقف می‌کند و برای مدتی که عضلات فلج باشند چروک ‌ها نیز محو می شوند.

بوتاکس خط اخم
بوتاکس خط اخم
تزریق بوتاکس خط اخم
تزریق بوتاکس خط اخم
درمان خط اخم
درمان خط اخم
بوتاکس خط اخم
بوتاکس خط اخم

مزایای تزریق بوتاکس خط اخم

بوتاکس هیچ خطر و عوارض دراز مدتی در پی ندارد و تاثیر و مزایای آن بسیار مطلوب و قابل قبول است. از جمله مزایای بوتاکس خط اخم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رفع موثر و قابل مشاهده چروک های پیشانی و اطراف چشم
  • کم تهاجمی و بدون نیاز به جراحی دشوار
  • محدودیتها و عوارض محدود و موقت
  • بدون درد و خونریزی
  • جلوگیری از تشدید چین و چروک ها در آینده
  • هزینه مقرون به صرفه و اقتصادی

دلایل درمان کردن خطوط اخم

خطوط اخم به دلیل انقباضات پی در پی  و کوچک بین ابرو ها ایجاد می‌شود. بروز خطوط اخم تا حد زیادی به ژنتیک افراد نیز مرتبط است. خطوط اخم ممکن است در نتیجه عواملی مانند رانندگی، کار مداوم با کامپیوتر، استرس و اضطراب ، اخم کردن ایجاد شود. خطوط اخم باعث می شوند که فرد عصبانی به نظر برسد در صورتی که این طور نیست و همچنین ممکن است سن افراد را بیشتر از حد واقعی نشان دهند. این عوامل ساده و جزئی سبب به کاندید شدن فرد برای تزریق بوتاکس خط اخم می‌شوند این نوع از بوتاکس باعث لیفت ابرو، سفت شدن پوست و رفع چین و چروک ‌ها می ‌شود و چهره فرد جوان ‌تر نشان می دهد.

عکس تزریق خط اخم
عکس تزریق خط اخم
عکس قبل و بعد تزریق بوتاکس خط اخم
عکس قبل و بعد تزریق بوتاکس خط اخم
عکس قبل و بعد تزریق بوتاکس خط اخم
عکس قبل و بعد تزریق بوتاکس خط اخم

تزریق بوتاکس خط اخم

در ناحیه پیشانی و خط اخم به دلیل حرکات عضلات صورت و اخم کردن، همواره چین و چروک ‌های دائمی ایجاد می شود که علائم پیری را در چهره تشدید می‌کنند. بوتاکس خط اخم و پیشانی یکی از متداول ترین روش ها برای جوان سازی پوست و بازگشت زیبایی به چهره است.

اما در بعضی مواقع تزریق بوتاکس خط اخم و پیشانی یا سایر نواحی موثر واقع نمی‌ شود و به عوامل و شرایط مختلفی بستگی دارد.در هنگام‌ تزریق بوتاکس شرایط جسمی و سنی  باید متناسب با این عمل باشد.