بوتاکس داخل مفاصل:

بوتاکس دارویی است که به صورت تزریقی مورد استفاده قرار می گیرد. تزریق بوتاکس در داخل مفاصل یک روش درمان تلقی می شود که می توان از آن به منظور کاهش درد زانو و بهبود آرتروز استفاده کرد. تزریق بوتاکس داخل مفاصل انواعی دارد که از شایع ترین آن می توان به تزریق استروئید (کورتون) اشاره نمود. یکی از روش های کنترل درد در افراد مبتلا به آرتروز، تزریقات بوتاکس داخل مفاصل می باشد. در واقع تزریق بوتاکس داخل مفصلی برای بیمارانی که عارضه های التهابی دارند، یکی از روش های جدید درمان است که اکثرا به منظور کاهش درد و التهاب در مفاصلی مانند زانو انجام می شود. لذا در ادامه به بررسی کامل این روش درمان جدید خواهیم پرداخت.

بوتاکس داخل مفاصل
بوتاکس داخل مفاصل
beaubotax

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

تزریقات داخل مفصلی جهت درمان مشکلات مفصلی:

معمولا تزریق بوتاکس به داخل مفاصل، در هنگامی که هیچ یک از مسکن ها، ضد التهاب ها و فیزیو تراپی ها اثر بخش نباشند انجام می شود. تزریقات داخل مفصلی جزء روش های غیر جراحی درمانی می باشد که محلول بی حسی و استریید ها را به صورت مستقیم بر روی بافت مفصلی آسیب دیده می زنند. تزریق مفصل را می توان به هر مفصلی اعمال کرد. از تزریقات داخل مفاصل برای درمان درد در مفصل زانو، ران و همچنین شانه استفاده می شود. می توان گفت التهاب یکی از واکنش های اصلی بدن نسبت به آسیب دیدگی می باشد. در شرایطی که مصرف داروهای مسکن،  تاثیر در بهبود آن ها نداشته باشد، پزشک متخصص تزریق بوتاکس درون مفصلی و بوتاکس برای زانو درد را به منظور کنترل درد به شما تجویز می کنند.

تزریق بوتاکس مفصل
تزریق بوتاکس مفصل
تزریق داخل مفصل
تزریق داخل مفصل
بوتاکس مفاصل
بوتاکس مفاصل
بوتاکس مفاصل
بوتاکس مفاصل

زمان مناسب برای تزریق مفصلی:

 

زمان مناسب برای تزریق بوتاکس به داخل مفصل، کاملا بستگی به سن بیمار و شرایط آرتروز آن دارد. اگر مفصل زانو در درجات شدید آرتروز قرار دارد و سن بیمار بالای 58 سال باشد، بهترین اقدامی که می توان انجام داد تزریق بوتاکس به داخل مفاصل است. در بیمارانی که آرتروز آن ها در درجات پایین قرار دارند، می توانیم داخل مفصلشان تزریقات مفصلی انجام دهیم. در مراحل ابتدایی آرتروز ما تزریق هیالورونیک اسید و PRP را داریم. یعنی پس از تزریقات متعدد و بر اساس پروتکلی که آن شرکت های سازنده ارائه داده اند، پزشکان تجویز های متفاوتی دارند. PRP را چون از سلول های زایشی پلاکت و استم سل آن بیشتر مد نظر است، سعی می کنیم در سنین خیلی بالاتر هم انجام نشود تا آن فاکتور هایی که مد نظر است برای کاهش درد و ترمیم مفاصل در بدن بیمار در سطحی باشد که پاسخگوی نیاز های فرد باشد.

 

تزریق بوتاکس داخل مفصل چگونه انجام می شود؟

به طور کلی هیالورونیک اسید های تک تزریق برای بیمار هم راحت است و هم ریسک عفونت در این تزریقات پایین تر می باشد. برای بیمارانی که سن بالایی دارند معمولا از ژل هیالورونیک اسید استفاده می کنیم. تزریق مفصل عموما با استفاده از تصویر برداری اشعه ایکس هدایت می شود. هنگامی که بیمار بر روی میز اشعه ایکس دراز می کشد و پزشک متخصص بی حسی موضعی را روی پوست ناحیه تزریق قرار می دهد، تزریق بوتاکس به داخل مفصل انجام می دهند.

بوتاکس برای مفاصل
بوتاکس برای مفاصل
تزریق برای مفاصل
تزریق برای مفاصل
بوتاکس مفصل
بوتاکس مفصل